Dagje Artis

Ella | 22 mei 2008 22:55 | Comments (0)

IJsbeerArtis de oudste (1838) en beroemdste dierentuin van Nederland.

De ijsbeer was laatst in een slecht humeur
De dierverzorgers kennen hun dieren goed. De verzorgers van de ijsberen merken meteen of de beren chagrijnig zijn. Als de gorilla’s een speelse bui hebben, krijgen ze iets extra’s om mee te ravotten, en als dieren ruzie hebben, worden ze voor korte tijd gescheiden.

Weer een girafje geboren
De bevalling vond vrijdag 16 mei plaats. Zijn naam is Adam (Engelse uitspraak). Moeder en jong maken het goed. Adam is de zoon van moeder Iwana en vader Asali en een halfbroertje van girafje Niek, nu drie maanden oud. 

Girafjes Niek en Adam zijn nu regelmatig buiten te bewonderen. Niek kwam drie maanden geleden ter wereld, maar kreeg een moeilijke periode toen zijn moeder Oranya overleed. In eerste instantie at en dronk de – toen 8 weken oude – giraf niet. Inmiddels maakt Niek het goed en is hij een echte publiekslieveling geworden.

2 meter vrije val
De bevalling van een giraffe is een gebeurtenis op zich. Als de moeder haar jong werpt, blijft ze gewoon rechtop staan, waardoor het veulen een val maakt van meer dan twee meter! Eerst komen de voorpoten naar buiten, al snel gevolgd door het hoofd. Tijdens de val draait het jong zich, zodat het veilig op de zij op de grond belandt. Een giraffejong is bij de geboorte tussen de 1,70 en 1,90 lang en weegt tussen de 50 en 65 kilo. Nadat de moeder haar baby heeft schoongelikt, gaat het jong na een kwartier al staan. De eerste stapjes volgen snel daarna. De draagtijd van een giraffe is circa 15 maanden. Artis

Tags: , , , ,

Category: Er-op-uit

About Ella: View author profile.

Leave a Reply




If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.

Security Code: