Hoofdluis bestrijden

Redactie | 27 augustus 2008 11:33 | Comments (3)

hoofdluisDe scholen zijn weer begonnen, en bij schoolplein tuimelen de wachtende moeders zo ongeveer over elkaar heen met allerlei theorieën over het ontstaan en bestrijden van hoofdluis. Laat je niet gek maken, maar houd gewoon de volgende basisregels in de gaten.

Wat is hoofdluis
Hoofdluizen zijn parasitaire insecten die voeden met menselijk bloed. Het zijn kleine, grijsbruine beestjes van ongeveer 3 mm groot. Hun eitjes heten neten en zijn te herkennen als witte puntjes die vastzitten aan de haren.
Hoofdluizen halen het bloed uit de hoofdhuid door hier een gaatje in te prikken. Gemiddeld ‘drinkt’ een luis 3 tot 6 keer per dag. Als de luizen het bloed niet meer kunnen opzuigen sterven ze. De belangrijkste aanwijzing voor hoofdluis is: jeuk op de hoofdhuid. Onthoud:

  • Luizen nestelen zich het liefst op schone hoofden en gewassen haren.
  • Luizen zijn zeer besmettelijk en ze vermenigvuldigen zich ook zeer snel!
  • Luizen gaan nooit vanzelf over!

Behandelen

  • Iedere dag met een netenkam het haar uitkammen.
  • Op de dag van ontdekking alle kleding en beddengoed uitwassen.
  • Wassen met een crèmespoeling die de lijm oplost waarmee de luis de neten aan het haar vastplakt.
  • Haren wassen met malathion (de 1e keer en na een week wederom om de opnieuw uitgekomen neten te doden) Dit middel kan niet te vaak gebruikt worden omdat de luizen hier resistent tegen kunnen worden.
  • Permetrine
  • Tea tree olie

Wanneer is het verstandig om met hoofdluizen naar de huisarts te gaan? Indien de hoofdluis voorkomt bij:

  • kinderen jonger dan zes maanden,
  • zwangere vrouwen
  • vrouwen die borstvoeding geven
  • en als de huid op verschillende plaatsen kapot is gekrabd


Voorkomen

Hoofdluis kan je krijgen door lichamelijk contact, contact met kleding, beddengoed en speelgoed. Dit betekent dat hoofdluis goed is te voorkomen.

  • elk lichamelijk contact vermijden met iemand die hoofdluis heeft
  • het gebruik van luizennetjes op scholen; waar kinderen hun jassen in kunnen hangen
  • regelmatig wassen van kinderverkleedkleren
  • wissel nooit kleren uit
  • gebruik nooit elkaars kam of borstel

Hieronder nog een handige instructievideo van de GGD over de bestrijding van hoofdluis.


Direktlink zum Video auf Youtube

Tags: , , ,

Category: Veiligheid & Gezondheid

About Redactie: View author profile.

Comments (3)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Milou zegt:

    ik heb luizen
    en ik ben bang om het te vertellen?!
    x

  2. iris zegt:

    ik ben iris
    dankzij het zusje van een kennis van me heb ik dus hoofluis gekregen
    en mijn vriend en ik (18) hebben er nu al meer als een jaarlast van
    en we hebben er vanalles aan gedaan maar dan ook zonder succes, ze zijn echt imuum geworden voor al die bestrijdingsmiddelen
    en geloof me het is geen goedkoop grapje
    het is werkelijk frutstrerend

    als er nog tips zijn. graag.!
    Mvg. Iris

    • Kelly zegt:

      hooi Iris,

      vroeger had ik ze altijd dankzij me broer en ik moest altijd me haren wassen met vineger (engelse Azijn) je kan het ook gewoon met nederlandse azijn doen maar kijk uit voor je ogen, het hielp bij mij goed ik was er zo van af.
      mocht dit niet werken ga dan toch met een hoofddoekje op naar je huisarts misschien weet hij/zij iets voor jullie.

      succes

Leave a Reply




If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.

Security Code: