Met een pak hondenkoekjes en een werpbal gingen we bij hem op bezoek. Rocky.
Oproep
We lazen een oproep van zijn vrouwtje, dat helaas niet meer voor hem kon zorgen en ze zocht een goed thuis. We zagen zijn foto en waren direct enthousiast. Al een tijdje waren we op zoek naar een lieve hond. Met de kinderen spraken we af, dat we Rocky gingen ophalen voor een logeerpartijtje. In de dierenwinkel mochten ze allebei een cadeautje voor Rocky kopen. Alle speeltjes werden uitvoerig bekeken. Vooral de speeltjes met geluid waren erg interessant, waarschijnlijk tot groot ongenoegen van de winkelmedewerker. Het lukte me, om ze, best verstandig, te laten kiezen voor een speeltje (zonder geluid) en de doos koekjes.
Familieberaad
Na drie dagen logeren hadden we gister familieberaad. Iedereen mocht zijn zegje doen. Wilden we dat Rocky bij ons bleef, of niet? Wat vonden de kinderen leuk aan Rocky? Het was zo mooi om te zien, hoe Kleuterman zijn mening kon verwoorden. Hij vond Rocky grappig omdat hij zo leuk kon spelen maar het springen vond hij niet zo leuk. Hij wilde wel graag dat Rocky bij ons komt wonen. Peutervrouw zei: “ik vind het leuk dat Rocky zo blij is, maar het springen vind ik niet zo leuk. Hij mag voor altijd blijven.” Het was nog even spannend of de “vorige” eigenaar het ook goed vond dat Rocky bleef. Zij vertelde me, dat ze het heel erg had gehoopt, omdat ze een heel goed gevoel bij ons had.
“Nu zijn we voor altijd met zijn vijven!” juichte Kleuterman.
Helemaal gewend
Hij is er nog maar net, maar het is net, of ie er altijd al is geweest. Terwijl ik dit typ, ligt Rocky heerlijk naast me te snurken, helemaal tevreden. Af en toe word ie wakker en kijkt ie me aan met zo’n sullige hondenblik. Het is zo leuk om te zien dat de kinderen samen hebben geregeld wie ‘s ochtends en wie ‘s avonds de brokjes mag geven. Ik vond het altijd een mooi idee, kinderen laten opgroeien met een hond. Zo’n lobbes die blij is wanneer je thuiskomt, die ‘s avonds bij je ligt en waar je heerlijk mee kunt wandelen (en soms moet, in de stromende regen).
Wij zijn blij met onze Rocky!
P.s. het moge duidelijk zijn, dat het speelgoedassortiment van Rocky inmiddels is aangevuld met drie extra ballen, een touwklos en twee van die ellendige, piepende speeltjes..
